HomeAbout usIsıtma & Soğutma Sistemleri


Isıtma & Soğutma Sistemleri

KLİMA SANTRALİ

Klima santralleri atmosferden alınan taze havanın ısıtma, soğutma, nemlendirme, nem alma, filtreleme, ısı geri kazanma gibi bazı koşullarda şartlandırarak uygun ortam koşullarını sağlamak üzere ortama gönderilmesini sağlayan cihazlardır.

Belirlenen ihtiyaç koşullarına göre saymış olduğumuz işlemlerden bir veya birkaç tanesini aynı anda yapabilmektedir.

Farklı kapasite, güç ve özellikte üretimi mümkündür.

Tamamen kullanıcı odaklı olarak konfor amaçlı, hijyenik veya ısı geri kazanımlı gibi farklı çözümler üretilmektedir.

Isıtma sistemleri, kullanılan mekanın sıcaklığını uygun olduğu ve ayarlandığı sıcaklıkta tutulmasını, bunun yanında iç ortamdaki ısının dış ortama olan kaybının azalmasını için kurulan sistemler olarak tanımlanabilir.

Kullanım alanı çeşitlerine göre merkezi ısıtma sistemleri ve lokal ısıtma sistemleri olarak iki gruba ayırabiliriz. Merkezi ısıtma sistemleri bina, apartman, site, hastane, otel gibi çok bölmeli ve/veya çok yaşam yerine sahip mekanlara kurulan, Lokal ısıtma sistemi ile tek bir mekana veya yaşam yerine kurulan sistemlerdir.

Isıtma sistemlerinde su, hava ve buhar kullanılarak kazan, ısıtıcı, boru tesisatı ve radyatörler kullanılır.

Soğutma sistemleri ise, klima ile soğutma, split klima ile soğutma, yerden ve duvardan soğutma, soğuk oda ve soğuk depo kurulumu, merkezi soğutma sistemleri, fan coil soğutma, vrv ile soğutma gibi çeşitlendirilebilir.

Soğutma sistemleri sulu veya gazlı olarak yapılandırılır. AVM, Otel, Hastane, Endüstriyel ortamlarda, soğuk hava depoları, ilaç depoları, gıda depoları gibi mekanlarda mekanın ve ihtiyaca özel olarak projelendirilir.

ISI GERİ DÖNÜŞÜM

Isı Geri Kazanım Havalandırma Cihazları, enerji tasarrufu sağlamanın yanında maksimum iç hava kalitesi elde etmek için dizayn edilmiştir. Cihazlar içinde kullanılan havadan havaya ısı geri kazanım eşanjörleri ile, ticari endüstriyel klima ve havalandırma uygulamalarında büyük kolaylıklar ve geniş uygulama olanakları sağlar. İletkenliği ve performansları yüksek eşanjörleri ile ılık ve soğuk hava akımları arasında verimli bir ısı transferi sağlanır. Isı Geri Kazanım Cihazları galvaniz sactan mamül dış sac elektrostatik toz boyalı ve içi 10mm akustik izolasyonlu imal edilmektedir.

Cihazlar, 500m3/h ile 6000m3/h hava debisi arasında tasarlanmış olup, iç mekandan egzost edilen kirli havanın sahip olduğu enerjinin büyük bir kısmını, dışarıdan alınan taze havaya aktararak yaşam mahaline vermektedir.