HomeAbout usOtopark & Duman Tahliye Sistemleri


Otopark Havalandırma

Şehirleşmenin giderek artması ile beraber kalabalıklaşan kentlerin araç park sorununa yönelik inşa edilen otoparklar, özellikle de kapalı otopark yapıları için ihtiyaç duyulan havalandırma sistemleri ihtiyaç duyulan hava değişimini sağlar.

Alışveriş merkezi, havalimanı ve hastane gibi alanların kapalı otopark alanlarına kurulan havalandırma sistemleri, jet fanlara sahip yapıları ile havaya karışan egzoz duman ve tozları seri şekilde tahliye etme gücüne sahiptir.

Jet fan sistemine sahip havalandırma tasarımı ile hem duman tahliyesi çok iyi bir şekilde sağlanır, hem de dumanın tahliyesinde zaman kaybı yaşanmaz.

Bu da, herhangi bir olumsuz durum söz konusu olması durumunda ortamın dumana boğulmasını ve insanların bundan etkilenmesine mani olur.

Otopark Havalandırma sistemine neden ihtiyaç var?
Özellikle hızlıca yayılan çoklu yer altı otopark alanları, bu alanlara temiz havanın sağlanması ve araç egzozundan çıkan dumandan dolayı ağırlaşan havanın temizliğinin sağlanması zorunludur.

Bu sistem ile havanın içerisindeki duman, toz ve benzeri maddeler temizlenir ve otoparka taze hava transferi gerçekleşir. Yangın ve zehirlenme gibi olayların önüne geçilmesi açısından da yüksek verimlilik sunan ve riskleri ortadan kaldırabilen yapıya sahiptir.


Duman Tahliye Sistemleri

Atmosferden alınan bir hava kütlesinin, farklı koşullandırmalar neticesinde gerekli ortama aktarılmasına yardımcı olan cihaza, klima santrali adı verilmektedir. Klima santrallerinin, farklı farklı birçok çeşitte üretildiğini görebilmek mümkündür. Aspiratör, vantilatör, soğutma serpantini, filtre, ısıtma serpantini ve damper motoru, bilinen klima santrali çeşitleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bunların dışında da klima santralleri görülebilmektedir. Bu santraller, cihaza ve kullanım amacına göre farklılık gösterebilmektedir.

Karışım Havalı Klima Santrali

Egzoz gazının bulunduğu ortama, taze hava girişi yapılması için kullanılan santrale, karışım havalı klima santrali adı verilmektedir. Bu santral, belirlenen miktarda taze hava imkanı sunabilmektedir ve bu durum, söz konusu hava santralinin en önemli özelliklerinden biridir. Egzoz havasının zehirli olduğu her yer, mutfaklar ve egzoz havasının kirli olduğu her ortam, bu klima santralinin kullanım alanı olarak bilinmektedir.

Isı Geri Kazanımlı Klima Santrali

Taze hava ve egzoz havası, ısı geri kazanımlı klima santrali sayesinde karıştırılmadan, ısı geri kazanım hücresinde birbirlerine enerjilerinin verir ve bu sayede koşullandırılır.

Taze Havalı Klima Santrali

Atmosferden almış olduğu temiz havayı, şartlandırılmış bir şekilde ilgili alana gönderen klima santraline, taze hava klima santrali adı verilmektedir. Kolay monte edilebilme ve kolay taşınma özelliğine sahiptir. Eğer siz de klima santrali konusunda, profesyonel ve kaliteli hizmet almak istiyorsanız, bu konuda firmamız ile iletişime geçebilir, yardım alabilirsiniz. Firmamız bünyesinde etkin bir şekilde hizmet sunmakta olan müşteri temsilcilerimiz ile kolaylıkla iletişime geçebilir ve ürünümüzle ilgili detaylı bir rapor talep edebilirsiniz. Tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılacak ve ürünle ilgili kapsamlı bir rapor çıkartılacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Aklınıza takılan her türlü sorun için bizlere ulaşabilirsiniz.